Przejdź do głównej zawartości

Ciasto z galaretkami. Pyszne i proste w przygotowaniu.

 

Ciasto z galaretkami świetnie smakuje i robi się je bardo szybko. Jest to ulubione ciasto mojego syna ale jestem przekonana że będzie idealny nie tylko dla dzieci. Zróbcie koniecznie.

 



SKŁADNIKI:

Biszkopt:

4 jajka

ok. 3/4 szklanki  mąki tortowej

3/4 szklanki cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Cukier wanilinowy

Masa:

500 ml śmietany kremówki 30%

3 czubate  łyżki cukru pudru

1 galaretka u mnie czerwona( do masy) + 1 szklanka wody

2 dowolne galaretki

2 krystaliczne galaretki

owoce u mnie truskawki, pomarańcza, banan

WYKONANIE:

Ciasto z galaretkami zaczynamy od przygotowania biszkoptu.

Białka oddzielamy od żółtek. Ubijamy mikserem na sztywno ze szczyptą soli. Dodajemy stopniowo cukier a następnie żółtka. Mieszamy wszystkie składniki sypkie czyli mąkę i proszek do pieczenia a następnie delikatnie łyżką dodajemy do masy. Ja już w tym momencie nie miksuję by masa nie opadła.

Biszkopt wylewamy na tortownicę wyłożoną papierem do pieczenia. W moim przypadku był to rant cukierniczy gdzie uformowałam średnicę 26 cm. Biszkopt pieczemy w piekarniku nagrzanym do 160 stopni ok. 25 minut. Najlepiej jest sprawdzać suchym patyczkiem czy biszkopt jest gotowy.

Gdy biszkopt się chłodzi możemy przygotować masę. Oczywiście biszkopt można upiec dzień wcześniej.

Zanim będziemy przygotowywać masę powinniśmy mieć już przygotowane 2 stężałe galaretki. Ja zrobiłam to dzień wcześniej.

Powinniśmy mieć również przygotowaną jedną galaretkę zimną ale cały czas płynną, która usztywni masę. Rozpuściłam ją w 1 szklance wody.

Do misy wlewamy śmietankę i ubijamy wraz z cukrem pudrem. Po tym czasie dolewamy delikatnie strumieniem galaretkę płynną ale już zimną i mieszamy jeszcze kilka sekund mikserem. Dodajmy 2 stężałe galaretki pokrojone w kostkę. Wszystko dokładnie mieszamy i wylewamy na biszkopt. W tym momencie układamy na całej powierzchni masy kawałki owoców. Chłodzimy masę w lodówce by stężała.  


 


 

 

 

 

 

Obejrzyj film video


 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pulpety w sosie własnym.

 Pulpety w sosie własnym to bardzo popularny obiad który każdy zna i lubi. Pulpeciki przygotowuję w domowym sosie własnym i są rewelacyjne. Robię  ich więcej i mam obiad na dwa dni.  SKŁADNIKI:   ok. 0.5 kg mięsa mielonego np. łopatka  1 jajko  ok. 3 łyżki bułki tartej  sól, pieprz,  przyprawa do mięsa mielonego  czosnek natka pietruszki  mąka do panierowania  ok. 3 szklanki wody lub bulionu  Do zagęszczenia:  ok. 1/3 szklanki wody  3 łyżki mąki gorący wywar (kilka łyżek)   WYKONANIE:  W misce umieszczam mięso. Najczęściej kupuję mięso z łopatki więc takie polecam. Do mięsa dodaję drobno pokrojoną cebulę oraz czosnek. Dodaję jajko, bułkę tartą oraz wszystkie przyprawy. Wszystko bardzo dokładnie mieszam lub wyrabiam ręką. Jeśli jest zbyt kleiste dodaję jeszcze bułki tartej. Do mojego mięsa dodaje jeszcze odrobinę gorącej wody lub wywaru. Każdy pulpecik obtaczam w mące. Rozgrzewam olej i na gorący wrzucam pul...

Strogonow z kurczaka

 Strogonow z kurczaka to przepyszne danie jednogarnkowe które często przygotowuję jako danie gorące na imprezy. Wszystkim zawsze smakuje i szybko znika.   SKŁADNIKI: 2 filety z kurczaka sól, pieprz, papryka słodka, przypraw do kurczaka pieczarki 1 czerwona papryka ok. 4 ogórki konserwowe natka pietruszki  ok. 500 ml bulionu  1 mały słoiczek przecieru pomidorowego    1 cebula ok. 2 łyżki mąki olej do smażenia WYKONANIE: Filet z kurczaka kroję w cienkie paseczki a następnie przyprawiam. U mnie tradycyjne przyprawy. Wszystko bardzo dokładnie mieszam. W garnku w którym będę przygotowywać danie rozgrzewam olej i podsmażam mięso wraz z pokrojoną drobno cebulą. Po kilku minutach podsmażania mięso posypuję mąką, dokładnie mieszam i smażę nadal. Dzięki temu danie Nam się zagęści.  Po kilku minutach dokładam pozostałe składniki. Paprykę oraz ogórek konserwowy kroję w paseczki pieczarki w plastry. Całość podsmażam jeszcze kilka minut by warzywa zmiękły i dok...

Kurczak w sosie chrzanowym

  Kurczak w sosie chrzanowym to niezwykle smaczny i prosty pomysł na obiad. Sos wyszedł rewelacyjny a mięso mięciutkie i soczyste. Polecam wypróbować na Święta. Mięso podałam z ziemniakami i surówką. SKŁADNIKI: 2 filety z kurczaka 1 cebula  sól, pieprz, przyprawa do kurczaka, czosnek granulowany  1/2 szklanki wody  250 ml śmietanki 30%  2 czubate łyżki chrzanu WYKONANIE:   Filet z kurczaka kroję na mniejsze kawałki a cebulę kroję w pióra. Na patelni rozgrzewam olej a następnie podsmażam filet z kurczaka. Po około 5 minutach dokładam cebulę i podsmażam nadal. Całość zalewam wodą a następnie śmietanką 30% i gotuję. Do sosu dokładam chrzan. Dla lepszego smaku można dodać go nieco więcej.  Całość przyprawiam sól oraz pieprz. Jeśli sos nie zgęstnieje można jeszcze dodać odrobinę mąki. Kurczak w sosie chrzanowym podałam z ziemniakami i surówką. Był niezwykle przepyszny.  Polecam.