Przejdź do głównej zawartości

Kurczak po bałkańsku

 Kurczak po bałkańsku to pyszne i proste w przygotowaniu danie które jadłam pierwszy raz u koleżanki. Co prawda było ono ze schabem lecz ja postanowiłam zrobić z filetem z kurczaka. Wyszło super i będę robić częściej. Takie danie jednogarnkowe świetnie nadaje się nie tylko na obiad ale też np. na imprezy jako danie gorące. Polecam.

SKŁADNIKI:

2 filety z kurczaka
sól, pieprz, papryka słodka, przyprawa do kurczaka
olej do smażenia
1 cebula
3-4 ogórki konserwowe
1 papryka u mnie czerwona
 2 pomidory
3 łyżki przecieru pomidorowego
natka pietruszki
ewentualnie mąka
 ok. 2 szklanki bulionu
 
WYKONANIE:
 
Filet z kurczaka kroję w paseczki. Ciężko jest pokroić równo więc staram się mniej więcej by kawałki były równe. Mięso przyprawiam i dokładnie mieszam. Nagrzewam olej i na dużej, głębokiej patelni smażę mięso. Po ok. 5 minutach dodaję pokrojoną w pióra cebulę. Gdy cebula nieco zmięknie dodaję pozostałe składniki. Paprykę pokrojoną w paseczki oraz ogórki konserwowe pokrojone na pół plastry. Wszystko razem podsmażam kilka minut by warzywa zmiękły. Na koniec dodaję pomidory pokrojone w kostkę. Smażę nadal i podlewam bulionem. Danie duszę ok. 15 minut. W między czasie dodaję jeszcze przecier pomidorowy oraz natkę pietruszki. Jeśli danie jest mało gęste można dodać odrobinę mąki wymieszanej z wodą.
Tak przygotowany kurczak po bałkańsku podałam z ziemniakami i surówką. Bardzo fajnie sprawdzi się również z ryżem, Polecam serdecznie.
Obejrzyj video:

 





















Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za odwiedziny. Będzie mi bardzo miło jeśli jeszcze do mnie wrócisz i będziesz korzystać z przepisów.

Popularne posty z tego bloga

Pulpety w sosie własnym.

 Pulpety w sosie własnym to bardzo popularny obiad który każdy zna i lubi. Pulpeciki przygotowuję w domowym sosie własnym i są rewelacyjne. Robię  ich więcej i mam obiad na dwa dni.  SKŁADNIKI:   ok. 0.5 kg mięsa mielonego np. łopatka  1 jajko  ok. 3 łyżki bułki tartej  sól, pieprz,  przyprawa do mięsa mielonego  czosnek natka pietruszki  mąka do panierowania  ok. 3 szklanki wody lub bulionu  Do zagęszczenia:  ok. 1/3 szklanki wody  3 łyżki mąki gorący wywar (kilka łyżek)   WYKONANIE:  W misce umieszczam mięso. Najczęściej kupuję mięso z łopatki więc takie polecam. Do mięsa dodaję drobno pokrojoną cebulę oraz czosnek. Dodaję jajko, bułkę tartą oraz wszystkie przyprawy. Wszystko bardzo dokładnie mieszam lub wyrabiam ręką. Jeśli jest zbyt kleiste dodaję jeszcze bułki tartej. Do mojego mięsa dodaje jeszcze odrobinę gorącej wody lub wywaru. Każdy pulpecik obtaczam w mące. Rozgrzewam olej i na gorący wrzucam pul...

Strogonow z kurczaka

 Strogonow z kurczaka to przepyszne danie jednogarnkowe które często przygotowuję jako danie gorące na imprezy. Wszystkim zawsze smakuje i szybko znika.   SKŁADNIKI: 2 filety z kurczaka sól, pieprz, papryka słodka, przypraw do kurczaka pieczarki 1 czerwona papryka ok. 4 ogórki konserwowe natka pietruszki  ok. 500 ml bulionu  1 mały słoiczek przecieru pomidorowego    1 cebula ok. 2 łyżki mąki olej do smażenia WYKONANIE: Filet z kurczaka kroję w cienkie paseczki a następnie przyprawiam. U mnie tradycyjne przyprawy. Wszystko bardzo dokładnie mieszam. W garnku w którym będę przygotowywać danie rozgrzewam olej i podsmażam mięso wraz z pokrojoną drobno cebulą. Po kilku minutach podsmażania mięso posypuję mąką, dokładnie mieszam i smażę nadal. Dzięki temu danie Nam się zagęści.  Po kilku minutach dokładam pozostałe składniki. Paprykę oraz ogórek konserwowy kroję w paseczki pieczarki w plastry. Całość podsmażam jeszcze kilka minut by warzywa zmiękły i dok...

Kurczak w sosie chrzanowym

  Kurczak w sosie chrzanowym to niezwykle smaczny i prosty pomysł na obiad. Sos wyszedł rewelacyjny a mięso mięciutkie i soczyste. Polecam wypróbować na Święta. Mięso podałam z ziemniakami i surówką. SKŁADNIKI: 2 filety z kurczaka 1 cebula  sól, pieprz, przyprawa do kurczaka, czosnek granulowany  1/2 szklanki wody  250 ml śmietanki 30%  2 czubate łyżki chrzanu WYKONANIE:   Filet z kurczaka kroję na mniejsze kawałki a cebulę kroję w pióra. Na patelni rozgrzewam olej a następnie podsmażam filet z kurczaka. Po około 5 minutach dokładam cebulę i podsmażam nadal. Całość zalewam wodą a następnie śmietanką 30% i gotuję. Do sosu dokładam chrzan. Dla lepszego smaku można dodać go nieco więcej.  Całość przyprawiam sól oraz pieprz. Jeśli sos nie zgęstnieje można jeszcze dodać odrobinę mąki. Kurczak w sosie chrzanowym podałam z ziemniakami i surówką. Był niezwykle przepyszny.  Polecam.